parsa co logo
شرکت خدمات فنی و تاسیسات ساختمانی پارسا
 
رفع نم و رطوبت ساختمان

رفع نم و رطوبت ساختمان

بارها برایتان اتفاق افتاده که از بوی رطوبت و نم و یا ماندگی هوای خانه کلافه شده باشید، در این صورت چاره کار بسیار آسان است.
 
با معرفی چند روش به شما کمک می کنیم تا با عطرآگین کردن فضای خانه از بو درمانی، شاد و پرانرژی شوید و احساس شادابی و طراوت به خود ببخشید.

کافی است یک ظرف نسوز را تا نیمه آب کنید و یک عدد لیموترش را با پوست در آن رنده کنید، سپس این ظرف را روی حرارت متوسط قرار دهید تا بجوشد. به زودی عطر لیموی تازه فضای خانه شما را پر خواهد کرد، ضمنا می توانید به جای لیموترش از نارنج استفاده کنید. راه دیگر اینکه چنانچه اسانس خوراکی یا غیرخوراکی دارید، چند قطره از آن را در نعلبکی پیرکس بریزید و روی ظرفی قرار دهید تا بتوانید زیر آن یک شمع گرد گوچک روشن کنید. پس از چند لحظه با گرم شدن اسانس، عطر آن همه جا را پر می کند.
 

دیوارهایی که نم و رطوبت میکشند

 

یکی از مشکلاتی که بسیاری از ساختمان ها با آن روبه رو هستند نم و رطوبت کشیدن دیوارها است. این مشکل در طی مدت زمان طولانی می تواند باعث تخریب بخشی از دیوار و یا سقف خانه شود. آرامش مهم ترین نکته...

یکی از مشکلاتی که بسیاری از ساختمان ها با آن روبه رو هستند نم کشیدن دیوارها است. این مشکل در طی مدت زمان طولانی می تواند باعث تخریب بخشی از دیوار و یا سقف خانه شود.
آرامش مهم ترین نکته ای است که هرخانوا ده ای انتظار آن را دارد. یکی از مهم ترین نکته های رسیدن به این آرامش خانه ای آرام و راحت است. برای اینکه خانه زیبا و سالمی داشته باشید که بتوانید در آن با آرامش زندگی کنید باید نکات بسیار زیادی را مدنظر داشته باشید چرا که مشکلات بسیار زیادی در کمین خانه شما است.
یکی از این مشکلات نم کشیدن دیوارها و به مرور تخریب شدن آنهاست. در این مطلب نکاتی را در مورد این مشکل به شما گوشزد می کنیم که با انجام آنها می توان از تخریب خانه ها جلوگیری کرد.


● رطوبت را کاهش دهید
یکی از مهم ترین دلایلی که می تواند باعث بروز این مشکل شود رطوبت خانه ها است.بهترین راه نیز کم کردن میزان این رطوبت است. در برخی از خانه ها از وسیله های افزایش رطوبت استفاده می شود که بهتر است میزان کمتری از این وسیله استفاده شود. یکی دیگر از راه های کاهش رطوبت بازکردن پنجره ها است که باعث می شود تا رطوبت خانه خارج شود.


● لباس ها را سریع خشک کنید
بسیاری از خانه ها این روزها آپارتمانی شده اند و جایی برای خشک کردن لباس ها وجود ندارد. در این موارد خانم های خانه مجبورهستند تا لباس ها را در خانه خشک کنند. یکی دیگر از عواملی که باعث نم کشیدن دیوارها می شود زیادماندن لباس های خیس در فضای خانه است. سعی کنید تا به سرعت لباس ها را خشک کنید. همچنین در داخل خانه رطوبت نیز افزایش می یابد.


● درهنگام شستن دیوارها مراقب باشید
در هنگام شستن دیوارها مواظب باشید از آب زیادی استفاده نکنید. برخی از خانواده ها برای اینکه دیوار تمیزتری داشته باشند در مدت های کوتاه دیوار خانه ها را می شویند و همچنین استفاده از مواد شوینده برای تعداد دفعات زیاد می تواند باعث این مشکل و همچنین از بین رفتن رنگ دیوار شود.


● لکه های آب
یکی از نکاتی که باید به آن دقت کنید لکه های آب است. بعضی مواقع دیوارهای خانه حالت اولیه خودش را از دست می دهد. این می تواند نشانه ای از وجود نشتی آب در پشت دیوارها باشد. به محض اینکه این لکه ها را دیدید سریعا برای حل این مشکل اقدام کنید.

روزنامه کیهان

نگذارید خانه بوی رطوبت بگیرد

ممکن است در خانه یا آپارتمان شما, رطوبت به طور متمرکز یا پراکنده وجود داشته باشد.

در طول زمستان, زمانی که هوای گرم و مرطوب خانه به پنجره های سرد اتاق ها برخورد می کند, باعث ایجاد رطوبت در اطراف دیوار پنجره ها شده, رنگ دیوار اطراف آن زرد رنگ می شود و به اصطلاح طبله می کند.
برای جلوگیری از این مشکل بهتر است در ساخت خانه ها از پنجره های دوجداره استفاده شود که هم انرژی را ذخیره می کنند و هم جداره سمت داخل سرد نمی شود؛ در نتیجه مشکل تجمع رطوبت رخ نمی دهد اما همیشه که ما در ساخت خانه دخالتی نداریم؛ پس چگونه می توانیم رطوبت را کنترل کنیم؟
کنترل رطوبت
رطوبت علاوه بر دیوارها به طور بالقوه می تواند در نقاط مختلف خانه هم وجود داشته باشد. نقاط مرطوب معمولا محل تجمع باکتری ها, میکروب ها و آلودگی های مختلف هستند و از این طریق باعث انتقال انواع بیماری ها و حساسیت ها به شما می شوند.
با رعایت چند نکته می توانید رطوبت خانه هایتان را کنترل کنید تا آسیبی به خانه و سلامتی شما نرسد:
-بعضی افراد عادت دارند یک ظرف آب را روی بخاری یا رادیاتورهای خانه قرار دهند تا بخار آن باعث تهویه هوا شود. این روش قدیمی نه تنها هوای خانه را مطبوع نمی کند بلکه اطراف رادیاتور و بخاری را نمور کرده و باعث خورده شدن تدریجی رادیاتور و لوله های آن می شود.
-هنگام پخت و پز از هود استفاده کنید.
-هنگام استحمام فن حمام را روشن بگذارید.
-عایق های رطوبتی حمام و آشپزخانه و ایزوگام های پشت بام آپارتمان را چک کنید.
-گیاهان آپارتمانی بزرگ را در محیط داخلی خانه قرار ندهید.
-تمامی اتصالات لوله های شوفاژ و لوله های آب را کنترل کنید؛ به خصوص در آشپزخانه و حمام.

رطوبت و نم زياد در خانه و ساختمان، علاوه بر اينكه به ساختار و بناي خانه صدمه مي‌رساند، يكي از اصلي‌ترين زمينه‌سازهاي ايجاد بيماري در محيط منزل است. بيماري‌هايي نظير آسم، اگزما و سردردهاي شديد از جمله بيماري‌هاي شايع حاصل از رطوبت و نم در خانه هستند. اما شما مي‌توانيد با اقداماتي از قبيل تهويه خوب كه شامل تهويه مناسب سرويس‌هاي بهداشتي و خشك نگه داشتن محيط خانه است، عايق‌بندي اصولي و كاهش مصرف آب، محيط خانه خود را دور از رطوبت و سالم‌تر نگه داريد.

رطوبت، عامل مخرب خانه
• سطوح بالاي رطوبت باعث ايجاد و افزايش رشد باكتري‌ها، قارچ‌ها و ميكروب‌ها در محيط مي‌شود كه براي سلامتي افراد خانواده بسيار مضر است.
• رطوبت و نم، گرم كردن فضاي خانه را دشوار مي‌كند و سلامت شما و فرزندان‌تان را به خطر مي‌اندازد.
• نمناك بودن خانه، باعث خرابي و پوسيدگي وسايل و لوازم پارچه‌اي و چوبي مي‌شود و اصولا زندگي در محيط خانه را سخت و دشوار مي‌كند.

رطوبت در سطوح بالا به دلايل زير به وجود مي‌آيد:

• چگالش و تغليظ: اين واكنش زماني صورت مي‌گيرد كه هواي گرم وارد خانه مي‌شود و با سطوح سرد مثل سطح پنجره، ديوارها يا سقف تماس پيدا مي‌كند.
• رطوبت از محيط بيرون خانه نيز وارد فضاي خانه مي‌شود براي مثال، گاهي اوقات نم، از زمين پررطوبت كنار خانه به فضاي داخل سرايت مي‌كند.
• فعاليت‌هاي خانگي از قبيل شست‌وشو، آشپزي و حتي تنفس افراد نيز مي‌تواند باعث بروز رطوبت در خانه شود.

درصد زيادي از رطوبت خانه، از فعاليت‌هاي خانگي ناشي مي‌شود. فعاليت‌هاي رطوبت‌زا شامل، آشپزي (3%)، شستن لباس (5/0%)، حمام يك نفر (5/1%)، شستن ظرف (1%)، خشك شدن هر لباس پهن شده روي بند (5%)، تنفس هر فرد در يك ساعت (2/0%)، تعريق بدن (03/0% در هر ساعت)،گياهان نيز به مقداري كه آبياري مي‌شوند رطوبت توليد مي‌كنند.
رطوبت هم‌چنين ممكن است در حين ساخت خانه در بنيان آن تشكيل شود. براي مثال الوار و مصالح مرطوب كه در ساخت خانه استفاده مي‌شود عامل نفوذ رطوبت در خانه است. اگر خانه به تهويه و سيستم گرمايش خوبي مجهز باشد، اين رطوبت ناشي از مصالح حدود يك سال طول مي‌كشد تا از بين برود.

چگونه رطوبت خانه را كاهش دهيم؟

• حذف يا كاهش منابع رطوبت
منابع اصلي رطوبت‌زا در خانه عبارتند از آشپزخانه، سرويس‌هاي بهداشتي و رخت‌شويي. در اين مكان‌ها بايد از هواكش‌هاي قوي با قدرت مكش بالا استفاده شود طوري كه هواي مرطوب داخل را به بيرون خانه هدايت كنند.

• تهويه
اطمينان از وجود گردش مناسب هوا باعث از بين رفتن رطوبت مي‌شود. تهويه مناسب و موثر مي‌تواند رطوبت را از محيط خارج كند و هواي تميزتر را جايگزين آن كند. با تهويه خوب مي‌توانيد هواي سالم‌تري براي تنفس در اختيار داشته باشيد.

• عايق‌بندي
عايق‌بندي مناسب سقف را فراموش نكنيد، زيرا عايق‌بندي باعث مي‌شود فضاي داخل خانه گرم بماند. هم‌چنين عايق‌بندي، سطوح را گرم نگه مي‌دارد و به اين طريق از رطوبت ناشي از سطوح سرد جلوگيري مي‌كند. در كل يادتان باشد خانه‌ گرم‌تر، به ميزان بيشتري از رطوبت در امان است، بنابراين سعي كنيد خانه خود را گرم نگه داريد.

• رطوبت عمدتا از طريق كف به داخل خانه نفوذ مي‌كند مخصوصا اگر در طبقات زيرين خانه استخر و سونا وجود داشته يا اگر حياط خانه داراي باغچه‌اي با خاك بسيار مرطوب باشد. اگر خانه مرطوبي داريد، توصيه مي‌كنيم زمين زير خانه را با يك لايه سنگين پلي‌تن پوشش دهيد، اين كار را حتي براي زير كفپوش‌ها نيز مي‌توان انجام داد.

• كاهش مصرف آب در داخل خانه
هرچه ميزان آب مصرفي در خانه كمتر باشد ميزان رطوبت ناشي از آن نيز كمتر خواهد بود. بنابراين با صرفه‌جويي در مصرف آب مي‌توانيد به كاهش رطوبت خانه نيز كمك كنيد. لباس‌هاي شسته شده تا حد امكان بهتر است بيرون از خانه و در حياط يا پشت‌بام خشك شوند، زيرا هنگام خشك شدن رطوبت زيادي از آن‌ها تبخير مي‌شود.

 
یکی از مشکلاتی که بسیاری از ساختمان ها با آن روبرو هستند رطوبت و نم کشیدن دیوارهای خانه است. این مشکل در طی مدت زمان طولانی می تواند باعث تخریب بخشی از دیوار و یا سقف خانه شود.
به گزارش گروه خواندنی های مشرق، آرامش مهمترین نکته ای است که هر خانواده ای انتظار آن را دارد. یکی از مهمترین نکته های رسیدن به این آرامش خانه ای آرام و راحت است. برای اینکه خانه زیبا و سالمی داشته باشید که بتوانید در آن با آرامش زندگی کنید باید نکات بسیار زیادی را مد نظر داشته باشید چرا که مشکلات بسیار زیادی در کمین خانه شما است.

یکی از این مشکلات نم کشیدن دیوارها و به مرور تخریب شدن آن ها است. در این مطلب نکاتی را در مورد این مشکل به شما گوشزد می کنیم که با انجام آن ها می توان از تخریب خانه ها جلوگیری کرد.

رطوبت را کاهش دهید

یکی از مهمترین دلایلی که می تواند باعث بروز این مشکل شود رطوبت خانه ها است. بهترین راه نیز کم کردن میزان این رطوبت است. در برخی از خانه ها از وسیله های افزایش رطوبت استفاده می شود که بهتر است میزان کمتری از این وسیله استفاده شود. یکی دیگر از راه های کاهش رطوبت باز کردن پنجره ها است که باعث می شود تا رطوبت خانه خارج شود.

جلوگیری از نم کشیدن دیوارهای خانه

لباس ها را سریع خشک کنید

بسیاری از خانه های این روزها آپارتمانی شده اند و جایی برای خشک کردن لباس ها وجود ندارد. در این موارد خانم های خانه مجبورهستند تا لباس ها را در داخل خانه خشک کنند. یکی دیگر از عواملی که باعث نم کشیدن دیوارها می شود زیاد ماندن لباس های خیس در فضای خانه است. سعی کنید تا به سرعت لباس ها را به سرعت خشک کنید. همچنین در داخل خانه رطوبت نیز افزایش می یابد.

در هنگام شستن دیوارها مراقب باشید

در هنگام شستن دیوارها مواظب باشید از آب زیادی استفاده نکنید. برخی از خانواده ها برای اینکه دیواری تمیزتر داشته باشند در مدت های کوتاه دیوار خانه را می شویند و همچنین استفاده از مواد شوینده برای تعداد دفعات زیاد می تواند باعث این مشکل وهمچنین از بین رفتن رنگ دیوار شود.

جلوگیری از نم کشیدن دیوارهای خانه

لکه های آب

یکی از نکاتی که باید به آن دقت کنید لکه های آب است. بخی مواقع دیوارهای خانه حالت اولیه خودش را از دست می دهد. این می تواند نشانه ای از وجود نشتی اب در پشت دیوارها باشد. به محض اینکه این لکه ها را دیدید سریعا برای حل این مشکل اقدام کنید.
 

مکانیسم ایجاد شوره

برای ایجاد شوره سه شرط زیر باید فراهم شود:

۱٫ وجود نمک های محلول در دیوار ۲٫ وجود رطوبت کافی که نمک ها را به محلول های نمکی تبدیل کند. ۳٫ وجود مسیری برای حرکت محلول های نمکی به سمت سطح دیوار و تبخیر نمک های محلول در سطح آنالیز شیمیایی شوره نشان داده است که شوره ها عمدتاًسولفات های قلیایی هستند. سولفات های قلیایی در آجر، ملات و دوغاب سیمان یا در هر سه وجود دارند. این سولفات های قلیایی در آب حل می شوند و پس از عبور از منافذ موجوددر دیوار به سطح آن می رسند، سپس در اثر تبخیر آب محلول های سولفاته ، رسوب سفید رنگ(سفیدک) بر روی دیوار ظاهر می شود.

  انواع شوره ها 

شوره ها انواع مختلفی دارند:شوره های سولفاتی، شوره های کربناتی، شوره های کلروری وشوره های نیتراتی ….

با این راه حل ها از شر بوی بد فاضلاب آشپزخانه و رطوبت ساختمان خلاص شوید!


حتما این جریان برای شما هم بارها اتفاق افتاده که کل آشپزخانه ی خود را تمیز کرده اید و آلودگی ها را از هر گوشه و کنار آن زدوده اید، اما باز هم وقتی از کنار سینک رد می شوید، بوی ناخوشایندی به مشام تان می رسد. این بو احتمالا از بقایای مواد غذایی ناشی می شود که در سیستم لوله و فاضلاب سینک تان گیر کرده و فاسد شده است. در این مطلب می خواهیم با سه راه حل ساده و کارساز شما را از شر این بوهای نامطبوع و لجوج خلاص کنیم. پس با ما همراه باشید.

 

راه حل خلاص شدن از شر بوی بد آشپزخانه

قطعات باقی مانده از غذا می توانند در سیستم دفع فاضلاب شما گیر کنند و بوی زننده ای تولید کنند


فرقی نمی کند چقدر آشپزخانه تان تمیز باشد، قطعات فاسد شده ی باقی مانده از غذا می توانند در سیستم دفع فاضلاب شما گیر کنند و بوی زننده ای تولید کنند. به شما هشدار می دهیم که هرگز خودتان برای بیرون آوردن این زباله ها دست در زه کش نکنید.

 

راه حل خلاص شدن از شر بوی بد آشپزخانه

آبلیمو و جوش شیرین دو عنصر برای رفع بوی بد، و آوردن عطر و بوی مرکبات به آشپزخانه


یکی از راه حل های آسان و غیر سمی برای رفع بو، استفاده از این دو عنصری است که مطمئنم در اطراف تان زیاد است. این عناصر علاوه بر رفع بوی بد، عطر و بوی مرکبات را به آشپزخانه ی شما می آورند. بر اساس نوشته های قبلی ما فکر می کنم تا حدودی حدس زده باشید منظورم کدام عناصر است؛ بله درست حدس زدید، آبلیمو و جوش شیرین.

دستورالعمل استفاده :

۴/۱ پیمانه آبلیمو
۴/۱ پیمانه جوش شیرین

• آبلیمو و جوش شیرین را با هم مخلوط کنید تا یک مایع خمیری به دست آید.
• مایع گازدار را درون سیستم فاضلاب بریزید و اجازه دهید چند دقیقه بماند.
• یک دقیقه آب سرد را بر روی آن باز بگذارید.

راه حل خلاص شدن از شر بوی بد آشپزخانه

از مواد شیمیایی قوی برای باز کردن لوله ها اجتناب کنید و از مواد طبیعی استفاده کنید


از به کار بردن مواد شیمیایی قوی (لوله باز کن های شیمیایی) بدین منظور اجتناب کنید و در عوض از مواد طبیعی و در دسترس تان استفاده کنید. مواد شیمیایی قوی به لوله ها آسیب می زنند و محیط را آلوده می کنند. یکی از راه حل های طبیعی دیگر استفاده از سرکه و جوش شیرین است.

دستورالعمل استفاده:

۲/۱ پیمانه جوش شیرین
۲/۱ پیمانه سرکه

• جوش شیرین را درون سیستم زه کش بپاشید.
• سرکه را روی آن بریزید (با این کار واکنش بین سطح و اسید شروع می شود).
• فرصت دهید تا این مخلوط حدود ۵ دقیقه واکنش دهند و سپس آب گرم را ۳۰ ثانیه باز بگذارید.
• اگر همچنان بوی بد به مشام می رسد، این کار را تکرار کنید.

 

راه حل خلاص شدن از شر بوی بد آشپزخانه

قالب های مکعبی یخ با مقدار کمی سرکه و لیمو، برای دفع بوی بد فاضلاب بسیار موثر است


یکی از راه های جالب برای دفع بوی بد سیستم فاضلاب سینک و حفظ بوی خوش در آن، قالب های مکعبی یخ با مقدار کمی سرکه و لیمو است. با این کار سینک شما هم تمیز و خوشبو می ماند و هم از گرفتگی زه کش آن جلوگیری می شود.

دستور العمل استفاده:

سرکه
لیمو
قالب مکعبی یخ

• یک لیمو را ببرید و تکه ای از آن را در هر قالب یخ قرار دهید.
• قالب های یخ را با سرکه پر کنید.
• بگذارید کاملا یخ بزنند و آنها در یک کیسه در فریزر نگهداری کنید.
• هر چند روز یک بار چند عدد از آنها را در سیستم فاضلاب بریزید و آب سرد را روی آن ها باز بگذارید تا خرد شوند.

راه حل خلاص شدن از شر بوی بد آشپزخانه

نریختن زباله به درون چاه سینک از بو گرفتن فاضلاب جلوگیری می کند


در نهایت باید بگویم ترویج عادت های خوب می تواند بدون نیاز به هیچ راه حلی از این مشکلات پیش گیری کند. عادت هایی مثل:

• نریختن اضافه های پوست سیب زمینی و میوه جات در سینک
• نریختن پوسته ها و بقایای ذرت و حبوبات در سینک
• استفاده از درپوش های سوراخ دار زه کش برای جلوگیری از ورود قطعات زباله به لوله ها
• پاک کردن بشقاب های غذا از مواد باقی مانده در آن قبل از شستشو

 

راه حل خلاص شدن از شر بوی بد آشپزخانه

زیبایی دکوراسیون منزل شما با حفظ تمیزی و تازگی آن دوچندان می شود


می بینید که چقدر ساده و راحت می توان چیزهایی که باعث آزارمان هستند را از خود دور نگه داریم. زیبایی دکوراسیون منزل شما با حفظ تمیزی و تازگی آن دوچندان می شود.

 

منبع : chidaneh.com

برای تمیز کردن دیوارهایی که رنگ روغنی دارند، از این محلول استفاده کنید:
یک سطل آب گرم، یک دوم پیمانه بوراکس (borax) ، یک دوم قاشق مرباخوری مایع ظرفشویی و یک قاشق غذاخوری آمونیاک؛ حین استفاده از محلول حتماً دستکش بپوشید.(بوراکس را می توانید از مغازه های مواد شیمیایی – بهداشتی تهیه کنید.)
- مخلوط یک پیمانه آمونیاک، یک چهارم پیمانه جوش شیرین و یک دوم پیمانه سرکه در یک سطل آب داغ نیز فرمول دیگری برای تمیز کردن سطح دیوارهای رنگ روغنی و یا کاشی و سرامیک است.
- لکه های مداد رنگی بچه ها روی دیوار را به وسیله یک مسواک کهنه و کمی خمیر دندان پاک کنید.

حین استفاده از محلول حتماً دستکش بپوشید

پاک کردن لکه مداد خودکار و نم از روی دیوار


- لکه های مداد آرایشی یا مداد شمعی را با پنبه آغشته به روغن بچه پاک کنید.
- شوره و سفیدک روی کاشی و سرامیک را می توان با مالش دادن یک تکه لیموترش یا دستمال آغشته به سرکه روی سطح مورد نظر از بین برد.
- واکس اتومبیل تمیز کنندهِ خوبی برای کاشی است. آن را به کار گیرید و پیش از خشک شدن با دستمال نرم مالش دهید.
- برای پاک کردن لکه از روی آجر، سطح مورد نظر را با آجر مشابه دیگر بسایید و یا از تکه ای سنبادهِ نرم کمک بگیرید.

چطور لکه خودکار را از روی دیوار پاک کنیم؟
حتما برای شما هم پیش آمده که با داشتن کودکی نوپا در یک چشم به هم زدن با منظره کشیده شدن نقاشی های او روی دیوار رو به رو و شوکه شده و راه‌های مختلف را برای پاک کردن آن امتحان کرده باشید.

 

با آن که روش‌های مختلفی برای پاک کردن لکه جوهر از روی دیوار وجود دارد از جمله اسپری مخصوص، اما نیاز چندانی به آن نیست.

به‌راحتی می توانید با کمی الکل سفید، لکه خودکار را از روی دیوار پاک کنید.

چیزهایی که نیاز دارید، الکل سفید است و پارچه سفید تمیز و مقداری پنبه.

برای این منظور:

1- پنبه را به کمی الکل سفید آغشته کنید. البته نه آن‌قدر خیس که از آن بچکد و لکه از خود روی دیوار باقی بگذارد.

2- پنبه را روی لکه فشار دهید. در صورتی که جوهر به پنبه منتقل نمی‌شود، از الکل بیش‌تری استفاده کنید.

3- پنبه را روی قسمت‌های لک شده نمالید. لکه در اثر مالش روی سطح دیوار پخش خواهد شد. تا هر موقع که نیاز باشد، پنبه‌ها را عوض کنید. از پنبه‌های استفاده شده که باعث پخش شدن جوهر می‌شود، خودداری کنید.

4- به این کار تا پاک شدن لکه ادامه دهید. در مرحله بعد از یک دستمال سفید تمیز استفاده کنید.

5- پارچه سفید را به الکل آغشته کنید و روی لکه بمالید. هر بار از قسمت های‌ تمیز پارچه استفاده کنید و تا محو کامل به این کار ادامه دهید. در پایان، این قسمت از دیوار را با یک پارچه تمیز پاک کنید.

http://www.ehow.com

مهارت‌های زندگی > فوت و فن - همشهری آنلاین- ندا شریف: 

صفحه1 از2

صد در صد تضمینی - بازگشت هزینه در صورت عدم رضایت از کار

حضور فوری در محل ، قیمت مقطوع و مناسب خدمات ، رضایت مشتری

سایر خدمات شرکت در این منطقه