parsa co logo
شرکت خدمات فنی و تاسیسات ساختمانی پارسا
 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: ۶۳ درصد مساحت کشور از مرز تنش آبی عبور کرده و ۱۴ سال است که در خشکسالی به سر می‌بریم.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، مهندس عبدالحمید توکلی بینا امروز در همایش مدیران انرژی دستگاه‌های اجرایی استان قم که با حضور استاندار قم برگزار شد در سخنانی به تشریح چرایی و چگونگی صرفه‌جویی در مصرف آب گفت: ۶۳ درصد مساحت کشور از مرز تنش آبی عبور کرده و ۱۴ سال است که در خشکسالی به سر می‌بریم.

وی ایران را جزو ۲۲ کشور پر مصرف دنیا از نظر سرانه مصرف آب اعلام کرد و اظهار داشت: ۹۲ درصد آب کشور صرف مصارف کشاورزی می‌شود که این میزان بسیار بالاتر از سطح بین‌المللی است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در بخش دیگری از سخنان خود به تبیین وضعیت منابع آب استان پرداخت و با بیان اینکه متوسط ۳۰ ساله بارندگی در استان قم ۱۶۳ میلی‌متر است، خاطرنشان کرد: این میزان ۶۵ درصد بارش متوسط کشور، ۲۲ درصد بارش متوسط قاره آسیا و ۲۰ درصد بارش متوسط جهان به شمار می‌رود.

وی سرانه منابع تجدید پذیر استان را کمتر از ۵۰۰ مترمکعب در سال ذکر کرد و ابراز داشت: در اکثر سفره‌های آب زیر زمینی موجود افت سطح و کاهش کیفیت آب به یک پدیده دائمی و مستمر تبدیل شده است.

توکلی بینا تاکید کرد: میانگین افت سطح ایستایی در استان حدود یک متر و در بعضی نقاط به دو متر در سال می‌رسد.

وی سرانه مصرف آب در بخش خانگی را ۱۶۰ لیتر در روز و سرانه کل مصرف را ۲۰۰ لیتر در روز اعلام کرد و گفت: این میزان در مقایسه با استانداردهای جهانی بسیار بالاتر است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در ادامه به برخی از روش‌های مدیریت مصرف و تقاضای آب اشاره کرد و اظهار داشت: تکنیک‌های اقتصادی همانند قیمت‌گذاری واقعی آب، تکنیک های سازه ای همانند نصب قطعات کاهنده مصرف، تکنیک های بهره‌برداری همانند مدیریت فشار و تکنیک های اقتصادی-اجتماعی همانند برنامه‌های آگاهی عمومی از جمله روش‌های مدیریت تقاضا است.

وی اصلاح قوانین و مقررات، اصلاح تأسیسات و تجهیزات، ترویج استفاده از تجهیزات کاهنده مصرف و آموزش همگانی و مجموعه اقدامات فرهنگی را از جمله برنامه‌های مدیریت مصرف برشمرد و ابراز داشت: مصرف آب کمتر، مصرف سوخت کمتر، حفاظت از محیط زیست، منافع کلان اقتصادی و صرفه‌جویی مهم در هزینه خانواده از مزایای استفاده از قطعات کم مصرف آب است.

توکلی بینا در بخش دیگری از سخنان خود جداسازی شبکه آب شرب از شبکه آبیاری فضای سبز شهری را یکی از دغدغه‌های مدیران بخش آب استان ذکر کرد و به ارائه راهکارهایی در خصوص مصرف بهینه آب در فضای سبز پرداخت و خاطرنشان کرد: آبیاری در زمان مناسب، استفاده از گونه‌های گیاهی متناسب با اقلیم، استفاده از روش‌های مدرن آبیاری و استفاده از منابع تأمین جایگزین همانند پساب از جمله این راهکارها است.

منبع : آب و فاضلاب قم

شرکت خدمات فنی و تاسیسات ساختمانی پارسا آماده ارائه انواع خدمات برای حمام و سرویس بهداشتی می باشد.خدمات ما شامل باز کردن لوله فاضلاب بدون استفاده از هرگونه اسید ، تعمیرات حمام و توالت ، رفع نم و رطوبت حمام و توالت و کشف محل نم با دستگاه، رفع بوی بد فاضلاب حمام و توالت صد در صد تضمینی و بدون بازگشت و تشخیص محل نشتی و ترکیدگی لوله و کاسه توالت با دستگاه . 

گرما از راه رسیده و زمین و زمان را تشنه کرده است و آب حیات بخش مثل همیشه ما را نجات می دهد. بیشتر کارهای روزانه ی ما در مقیاس خرد و کلان با همین آب انجام می گیرد، از رفع تشنگی گرفته تا چرخیدن چرخ های صنعت و اقتصاد. اما آیا امروز نیز مثل همیشه در دسترس همه است؟ خودخواهانه است که فقط به رفع نیازهای خود فکر کنیم و از اندیشیدن به بقیه صرف نظر کنیم. البته اگر به همین صورت به مصرف بی رویه ی آب ادامه دهیم، در آینده ی خیلی نزدیک خود نیز گرفتار کم آبی می شویم. 

۱. راه های زیادی برای صرفه جویی در مصرف آب وجود دارد و همه ی آنها از شما شروع می شود. آبی که شما در ۲ دقیقه مسواک زدن هدر می دهید، این کودک ۲ روز با آن زندگی میکند! پس در زمان مسواک زدن شیر آب را ببندید.

۲. هنگام شستشوی ظروف اجازه ندهید شیر آب در حال آب کشیدن ظروف باز بماند. یک لگن سینک را با آب شستشو پر کنید و لگن دیگر را با آب برای آب کشیدن ظروف.

۳. کولرهای آبی به یک بررسی فصلی نیاز دارند. برای خنک سازی کارآمدتر، کولر آبی خود را سالی یک بار چک کنید.

۴. سیستم آبیاری چمن را طوری تنظیم کنید که فقط چمن ها را آبیاری کند، نه خانه، پیاده رو یا خیابان را.

۵. ماشین ظرفشویی یا لباسشویی خود را تنها زمانی روشن کنید که پر باشد، با این کار در ماه ۴۰۰ گالن آب ذخیره می شود.

۶. برای ناحیه هایی که آبیاری آنها سخت است مانند دامنه های شیب دار و باریکه های جدا، به جای چمن از بوته و پوشش های زمین استفاده کنید.

۷. بر روی استخر و چشمه های آب گرم پوشش نصب کنید و نشتی های تلمبه ی آب را چک کنید. 

۸. زباله ها را کمتر دور بریزید و در عوض آنها را به کود تبدیل کنید.

۹. در بهار و پاییز که آبیاری کمتری نیاز است گیاه بکارید.

۱۰. به جای باز گذاشتن شیر آب برای آب سرد، یک پارچ آب در یخچال نگه دارید.

منبع : قرنیز

شرکت خدمات فنی و تاسیسات ساختمانی پارسا آماده ارائه انواع خدمات برای حمام و سرویس بهداشتی می باشد.خدمات ما شامل باز کردن لوله فاضلاب بدون استفاده از هرگونه اسید ، تعمیرات حمام و توالت ، رفع نم و رطوبت حمام و توالت و کشف محل نم با دستگاه، رفع بوی بد فاضلاب حمام و توالت صد در صد تضمینی و بدون بازگشت و تشخیص محل نشتی و ترکیدگی لوله و کاسه توالت با دستگاه . 

دعوت نمادین کودکان به صرفه‌جویی در مصرف آب

کارزار «صدای پای آب» با حضور شماری از کودکان، نوجوانان، مدیران رادیو ایران، برخی از مدیران منابع آب کشور و گروه مروجان فرهنگ مصرف آبفای منطقه یک مقابل پارک ملت برگزار شد.

در این برنامه کودکانی که از سوی روابط عمومی آبفای منطقه یک دعوت شده بودند، به صورت نمادین مردم را به صرفه‌جویی در مصرف آب دعوت کردند.

اجرای نمایش‌های نمادین با هنرمندی کودکان از جمله نمایش دسته‌جمعی چتر وارونه، نصب پلاکارد و نیز حمل پوسترهای دست‌نویس همراه با دیوارنویسی پیام‌های ویژه توسط کودکان از فعالیت‌های این کارزار بود. 

رضا راعی مدیر کل مطالعات منابع آب ایران در حاشیه این برنامه با بیان این‌که بچه‌های امروز، مدیران آینده کشور هستند، گفت: امیدوارم صدای پای آب که کودکان اجرا کردند به گوش تک‌تک مردم کشور برسد.

وی با اشاره به این‌که ذهن بچه‌ها مثل لوحی سفید و پاک است، اظهار کرد: اگر بچه‌ها از همین کودکی درست آموزش ببینند، هرگز مسئله مهمی مانند حفظ منابع طبیعی را فراموش نمی‌کنند.

مدیر کل مطالعات منابع آب ایران گفت: می‌توانیم از کودکان به عنوان همیاران آب در سطح استان‌ها، شهرها و روستاها استفاده کنیم؛ به صورتی که آنان به کمک دولت و وزارت نیرو بیایند و درست و بهینه مصرف‌کردن آب را آموزش بدهند.

عبدالله اسکویی مدیر کل روابط عمومی شرکت مدیریت منابع آب ایران نیز گفت: به بچه‌هایی که امروز اینجا هستند نباید به عنوان مصرف‌کننده آب نگاه کنیم؛ آنان آینده‌سازان این کشور هستند و از هم اکنون یاد می‌گیرند چگونه از سرمایه‌های خود نگه‌داری کنند.

هم‌چنین بهنام احمدپور مدیر رادیو ایران درباره برگزاری این کارزار گفت: محیط زیست، خشک‌سالی و کمبود منابع آبی از مباحث جدی است که بارها در ابن باره صحبت شده است و رهبر معظم انقلاب هم بر این مسئله تاکید جدی دارند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در رادیو ایران کارزار صدای پای آب را با حضور کودکان برگزار کنیم.

 وی ادامه داد: رادیو ایران امسال توجهی جدی به محیط زیست دارد و برنامه‌های متنوعی در این باره تولید خواهد کرد.

احمدپور گفت: با توجه به این‌که برنامه‌های رادیو ایران گروه‌های سنی مختلفی را در بر می‌گیرد به همین دلیل قصد داریم باز هم کارزارهایی با موضوع محیط زیست و در رده‌های مختلف سنی برگزار و از این طریق فرهنگ‌سازی کنیم.

در پایان این کارزار، بیانیه کودکان در حمایت از صرفه‌جویی و بهره‌وری در مصرف آب خوانده شد.

منبع :  شرکت آب و فاضلاب استان تهران

شرکت خدمات فنی و تاسیسات ساختمانی پارسا آماده ارائه انواع خدمات برای حمام و سرویس بهداشتی می باشد.خدمات ما شامل باز کردن لوله فاضلاب بدون استفاده از هرگونه اسید ، تعمیرات حمام و توالت ، رفع نم و رطوبت حمام و توالت و کشف محل نم با دستگاه، رفع بوی بد فاضلاب حمام و توالت صد در صد تضمینی و بدون بازگشت و تشخیص محل نشتی و ترکیدگی لوله و کاسه توالت با دستگاه . 

 

مقدمه:علی مروی، رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی

توجه به اهمیت آب در زندگی بشر و همچنین تاثیر آن در پیشبرد اهداف و برنامه‌های کشورهای مختلف، مساله آب در قرن ٢١ به عنوان یک چالش فراگیر بشری مورد توجه قرار گرفته است به گونه‌ای که تاکید جهانی بر این است که تمام دولت‌ها و ملل به مقوله آب توجه بیشتری کنند.

شعار “آب برای فردای ما” که برای هفتمین دوره مجمع جهانی آب که این روزها در کره جنوبی درحال برگزاری است، در نظر گرفته شده است نشان دهنده نگرانی جامعه جهانی از آیندۀ منابع آب  است.
در کشور ما با توجه به وضعیت جغرافیایی و قرار گرفتن آن درمنطقه خشک و نیمه خشک،مسئله آب از حساسیت بیشتری برخوردار است و ما از گذشته دور با کمبود آب و عدم توازن توزیع مکانی و زمانی آن روبه رو بوده‌ایم.‌بطوریکه رسیدن به منبع آب پایدار، یکی از اهداف کشورگشایی ها و جنگ هایی بوده که در این سرزمین اتفاق می افتاد.

دامنه بارندگی در ایران در سال‌های آبی گذشته کاهش چشم گیری داشته است.‌
محدودیت منابع آب شیرین در ایران، استحصال غیراستاندارد آب‌های زیرزمینی، عدم مهار آب‌های سطحی و جاری، افزایش آلودگی منابع آب ناشی از پساب‌های خانگی، کشاورزی، صنعتی و غیره، نبود برنامه درازمدت مدیریت منابع آب، مسائل و مشکلات ناشی از نارسایی اقتصادی و مالی چالش‌های فراروی مدیریت پایدار آب در ایران تلقی می‌شود.

‌ بخش کشاورزی بیشترین مصرف کننده آب

بخش کشاورزی در ایران و جهان بزرگترین مصرف کنندۀ آب می باشد. اما برخلاف میانگین جهانی که نشانگر تخصیص ٧٠درصد از کل منابع آب مصرفی به بخش کشاورزی است، در ایران و با وجود قرار گرفتن کشور در منطقه ای خشک،این نسبت بیش از ٩٠ درصد است. با وجود اختصاص این سهم بزرگ از منابع آب به بخش کشاورزی،متاسفانه بازده کل آبیاری کشور بسیار کم و بین ٣٣ تا ٣٧ درصد است.در حالی که این رقم در کشورهای درحال توسعه ۴۵ درصد و در کشورهای پیشرفته ۶۵درصد است. یعنی در حدود ٧٠ درصد این آب به هدر می رود.

یعنی اینکه پایین بودن مقدار کارایی مصرف آب کشاورزی به دلیل روش های سنتی آبیاری و از طرفی بالا بودن میزان ضایعات کشاورزی مشکلاتی است که بدست خودمان بوجود آمده و با برنامه ریزی صحیح و اصلاح روش ها باید آنها را برطرف نمائیم.

در ایران در هر هکتار از مزارع آبی، سه تن گندم برداشت می‌شود که اصلا صرفه اقتصادی ندارد؛ چراکه با این میزان برداشت، می‌توان گفت به ازای هر متر مکعب مصرف آب به‌طور متوسط ۵٠٠ گرم گندم تولید می‌شود، در حالی که میانگین تولید گندم در جهان به‌ازای مصرف یک مترمکعب آب ٩٣٠ گرم و این میزان در مصر ١/۵۴ کیلوگرم است.

بنابراین می‌توان گفت تولید گندم با شرایط کنونی که عملکردی حدود سه تن در هر هکتار دارد، اقتصادی نیست و به همین دلیل در طرح جدید گندم  دولت درصدد است در پنج سال آینده با افزایش بهره‌وری آب و عملکرد تولید، این محصول را به یک کیلوگرم به ازای هر مترمکعب آب برساند که این مهم ازطریق «آبیاری تحت فشار»، «کنترل آفات»، «تغذیه مناسب» و «تقویت مکانیزاسیون» امکان‌پذیر است.
بسیاری از تولیدات کشاورزی در ایران با شرایط کنونی و میزان بهره‌وری موجود اقتصادی نیست،به عنوان مثال در شرایطی که برای تولید هر تن کیوی پنج دلار درآمد به‌ازای مصرف هر مترمکعب آب به دست می‌آید، درحالی که برای بسیاری از محصولات کشاورزی این درآمد کمتر از یک دلار است که اصلا اقتصادی به نظر نمی‌رسد.
در این شرایط توسعه کشت برنج در مناطق جنوبی که مصرف آب بالایی دارد به هیچ‌وجه اقتصادی نیست؛ بنابراین باتوجه به مزیت بهره‌وری آب، تولید برنج با مصرف کمتر از ١٠هزار مترمکعب در هر هکتار مانند استان‌های شمالی صرفه اقتصادی دارد و در بقیه مناطق یا باید کشت برنج متوقف شود یا اینکه به مساله‌ بهره‌وری آب توجه شود.

طرح‌های انتقال آب بین حوضه ای

یکی از راهکارهای برطرف نمودن مشکل کمبود آب در یک منطقه،انتقال آب از یک حوضه آبی به حوضه آبی دیگر است.البته به دلیل تاثیرات اقلیمی غیرقابل اجتنابی که این انتقال در هر دوحوضه مبدا و مقصد می گذارد، انتخاب این راه حل امروزه با اما و اگرهای زیادی روبروست.اگر کمبود آب را بتوان با مدیریت تقاضا و با هزینه‌های معقول حل نمود، به انتقال آب بین حوضه‌ای نیازی نخواهد بود.

برای انتقال از حوضه‌ای به حوضه دیگر مقررات و اصول سختگیرانه‌ای گذاشته شده که باید رعایت شود و ترجیح این است که غیر از نیاز آب شرب این انتقال انجام نشود. اصولی که در انتقال آب رعایت می‌شوند نه تنها اصول در نظر گرفته شده در ایران بلکه اصولی هستند که در سازمان یونسکو مصوب شده و در چارچوب آن باید عمل شود. بنابراین در صورت نیاز انتقال آب از حوضه‌ای به حوضه دیگر وزارت نیرو مسئله را باید در شورای عالی آب مطرح کند تا پس از در نظر گرفتن ابعاد زیست محیطی، اجتماعی، اقتصادی و… به تصویب برسد.

باید توجه داشت که طرح‌های انتقال آب بین حوضه‌ای مستقیما شرایط اقلیمی حوضه مبدا و حوضه مقصد را تحت تاثیر قرار می دهد، می تواند بهبود و یا تنزل شرایط اجتماعی-اقتصادی و زیست محیطی در هر یک از دو حوضه را به دنبال داشته باشد. به منظور کاهش آسیب های این طرح ها، شناسایی جنبه‌ها و ابعاد مختلف طرح و تصمیم گیری بر اساس اطلاعات همه جانبه اجتناب ناپذیر است.

یکی از مسائلی که باید در حوزۀ مقصد به آن توجه شود این است که آب منتقل شده فقط برای برآورده کردن تقاضاهای فعلی مصرف باشد و هرگز برای تامین نیازهای توسعه زمین و توسعه کشاورزی استفاده نخواهند شد.

اصلاح الگوی مصرف

اصلاح رفتار باید هم در مدیریت تقاضای آب و هم در رژیم مصرف آب اعمال گردد مثلاً درمدیریت تقاضای آب ، بجای اولویت در یافتن منابع جدید آب برای رفع نیاز ، به موازات آن توازن بین منفعت مصرف آب و هزینه های تامین آن نیز بطور صحیح مطالعه و اعمال گردد بعنوان نمونه علاوه بر بهره وری پایین آب در تولید گندم در کشور،کافی است ضایعات گندم را در مراحل تولید، حمل و نقل و انبارداری ، فرآوری و فرهنگ مصرف نان را نیز به آن اضافه کنیم . در این صورت است که اگر این میزان با فرهنگ تولید و مصرف دیگر کشورها مقایسه شودمعنی عظمت اصلاح الگوی مصرف در ایران بدست خواهد آمد.

باتوجه به مصرف بیش از حد انرژی در کشور و همچنین کاهش منابع آبی، اصلاح الگوی مصرف در بخش‌های مختلف، مناسبترین و منطقی‌ترین راه حل برای گذراز بحران‌های موجود به نظر می‌رسد.‌

در مسیر اصلاح الگوی مصرف در بخش آب، راهکارهای قانونی متعددی وجود دارد که برجسته ترین آن و به عنوان یک سند بالادستی، سیاستهای کلی اصلاح الگوی مصرف ابلاغی مقام معظم رهبری است.

در این قانون ارتقاء بهره وری و نهادینه شدن مصرف بهینه آب در تمام بخشها به ویژه بخش کشاورزی مد نظر قرار گرفته است. در این راه استقرار نظام بهره‌برداری مناسب از آب با استفاده از روش‌های نوین آبیاری، تجهیز منابع مالی مورد نیاز و تمهیدات مدیریتی به منظور ایجاد تعادل در برداشت از سفره‌های آب زیرزمینی ، توجه به ارزش اقتصادی آب در هریک از حوضه‌های آبریز، استفاده حداکثر از آب‌های رودخانه‌های مرزی و منابع آب مشترک به منظورتسریع در اجرای طرح‌ها، ترویج فرهنگ صحیح و منطقی مصرف آب از طریق اصلاح تعرفه‌ها برای مشترکین پرمصرف و همچنین نصب کنتورهای جداگانه برای تمام واحدهای مسکونی و اجرای طرح‌های مدیریت مصرف آب در شهرها و روستاها از جمله مواردی هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توان به روند اصلاح الگوی مصرف در بخش آب کشور تسریع بخشید.

منبع:شرکت آب و فاضلاب استان تهران

شرکت خدمات فنی و تاسیسات ساختمانی پارسا آماده ارائه انواع خدمات برای حمام و سرویس بهداشتی می باشد.خدمات ما شامل باز کردن لوله فاضلاب بدون استفاده از هرگونه اسید ، تعمیرات حمام و توالت ، رفع نم و رطوبت حمام و توالت و کشف محل نم با دستگاه، رفع بوی بد فاضلاب حمام و توالت صد در صد تضمینی و بدون بازگشت و تشخیص محل نشتی و ترکیدگی لوله و کاسه توالت با دستگاه . 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم از وخامت وضعیت منابع آب در کشور خبر داد و بر ضرورت تجدید نظر اساسی در رفتار و ابزار مصرف تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، مهندس عبدالحمید توکلی بینا در جمع مبلغان و بشیران جوان اعزامی به مناطق مختلف کشور در ایام نوروز ۹۴ با بیان اینکه وضعیت آب وخیم است، گفت: باید بدون نگاه سیاسی و اقتصادی این واقعیت را بپذیریم که با وضعیت بحرانی منابع آب روبرو هستیم.

وی با اشاره به آیات قرآن، از آب به عنوان نشانه‌ای از نشانه‌های رحمت خدا یاد کرد و با بیان اینکه حیات همه موجودات با آب آغاز و تداوم می‌یابد، خاطرنشان کرد: امروز با وخیم شدن وضعیت منابع آبی هم حیات مادی و هم حیات معنوی انسان‌ها با مخاطره روبرو شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم محدودیت منابع آب شرب در جهان را مورد توجه قرار داد و ابراز داشت: تنها ۲.۵ درصد آب‌های روی زمین شیرین است که از این میزان نیز تنها نیم درصد آن برای انسان‌ها قابل دسترسی است.

وی متوسط سرانه بارش باران را در دنیا ۸۵۰ میلی‌متر اعلام کرد و گفت: این میزان در کشور ما ۲۵۰ میلی‌متر و در قم حدود ۱۵۰ میلی‌متر است.

توکلی بینا با اشاره به کاهش شدید منابع آبی و روان آب‌ها در کشور طی ۲۰ سال گذشته اظهار داشت: امسال در قم شاهد کاهش ۹۰ درصدی روان آب‌ها و ۳۲ درصدی بارش باران بودیم و این مسئله وضعیت بحرانی منابع آب را بیشتر نمایان می‌کند.

وی اصلی‌ترین مسئله در کشور را آب اعلام کرد و با بیان اینکه وزارت نیرو کار مشقت باری برای تأمین آب پیش رو دارد، تأکید کرد: وخامت آب در کشور به حدی است که در طول یک و نیم سال گذشته ۱۱ جلسه شورای عالی آب با حضور رئیس جمهور و یا معاون اول وی برگزار شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با بیان اینکه در دنیا تنها از ۴۰ درصد منابع آب استفاده می‌شود، افزود: این در حالی است که در ایران با وجود اینکه با کمبود آب مواجه هستیم این میزان بین ۸۰ تا ۸۵ درصد است.

وی در ادامه با اشاره به کمبود منابع تأمین آب در کشور، ضرورت تجدید نظر اساسی و جدی در رفتار و ابزار مصرف را خواستار شد و اظهار داشت: ما باید با استفاده صحیح از نعمت‌های الهی، تشکر عملی از نعمات را به جای بیاوریم.

توکلی بینا در پایان از مبلغان خواست در ایام تبلیغی کمبود منابع تأمین و وضعیت وخیم آب را برای مردم تشریح و مردم را به استفاده صحیح از این نعمت الهی و پرهیز از اسراف دعوت کنند.

منبع : شرکت آب و فاضلاب قم

شرکت خدمات فنی و تاسیسات ساختمانی پارسا آماده ارائه انواع خدمات برای حمام و سرویس بهداشتی می باشد.خدمات ما شامل باز کردن لوله فاضلاب بدون استفاده از هرگونه اسید ، تعمیرات حمام و توالت ، رفع نم و رطوبت حمام و توالت و کشف محل نم با دستگاه، رفع بوی بد فاضلاب حمام و توالت صد در صد تضمینی و بدون بازگشت و تشخیص محل نشتی و ترکیدگی لوله و کاسه توالت با دستگاه . 

با مشارکت آبفای استان تهران و بانک سامان، تندیس آب در آیین بدرقه تیم ملی والیبال و با حضور وزیران نیرو و ورزش رونمایی شد.

در  این آیین که قبل از سفر تیم ملی والیبال به فنلاند در تالار همایش مجموعه ورزشی انقلاب برگزار ‌شد اعضای تیم ملی والیبال و کادر فنی حضور داشتند و سعید معروف کاپیتان تیم ملی والیبال به عنوان نخستین سفیر آب کشور معرفی شد.

حمید چیت‌چیان با بیان اینکه این تندیس قرار است در مسابقات بین‌المللی تیم ملی والیبال، توسط کاپیتان تیم کشورمان به تیم‌های حریف اهدا شود گفت:برای مدیریت درست آب در کشور نیازمند فرهنگ صحیح مصرف هستیم و طبعا گروه‌های مرجع جامعه مثل دانشمندان، استادان دانشگاه‌ها، ورزشکاران و هنرمندان که در قلب مردم جای دارند می‌توانند در ایجاد این فرهنگ صحیح تاثیرگذار باشند.

چیت‌چیان افزود: از تیم ملی والیبال درخواست کردیم به عنوان سفیران آب کشور، پیام ما را با شعار «آب هست ولی کم است» به مردم دنیا و پیام آنها را برای مردم کشور ما به ارمغان بیاورند.

او با اشاره به افزایش متوسط حرارت کره زمین و تاثیر آن بر تبخیر بارندگی‌ها و آب‌های سطحی افزود: میزان مصرف آب با توجه به افزایش جمعیت نیز بالا رفته است اما جبران کمبود منابع آب چاره دارد؛ مهم‌ترین نکته این است که رفتار تک تک شهروندان در مصرف و حفظ آب تاثیرگذار است.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر ١۴٠ سد بزرگ در کشور وجود دارد و ١١٩ سد نیز در دست ساخت است، به اجرای ١٢٠ طرح آب‌رسانی اشاره کرد و گفت: انتقال آب شرب تا ٢٠٠ کیلومتر هم انجام می شود.

هم‌چنین وزیر ورزش و جوانان در آیین رونمایی از تندیس آب گفت: در اقتصاد جهان امروز از چهره‌های مشهور برای فروش کالا و خدمات استفاده می‌کنند. خیلی خوب است با استفاده از این فضا به سمتی برویم تا در حوزه فرهنگی هم برای توسعه امور از چهره‌های مشهور و محبوب استفاده کنیم.

 محمود گودرزی افزود: خوشبختانه ورزشکاران و چهره‌های محبوب والیبال در بین مردم ایران و جهان شناخته شده‌اند. ورزشکار بافکر و منش پهلوانی برای مردم الگو است و رفتارشان تقلید می‌شود. طبیعتا اگر آن‌ها رفتارهای شایسته‌ای انجام دهند، بخشی از جامعه نیز آن رفتارها را تکرار می‌کند.

سیداحمد طاهری بهبهانی، مدیرعامل بانک سامان گفت: بر اساس مطالعات و برنامه‌ریزی‌های انجام شده از سال گذشته کمپین «آب هست ولی کم است» را با رویکرد ارتقای آگاهی عمومی نسبت به کمبود آب در کشور آغاز کرده‌ایم.

وی با اشاره به گزارش‌های بین‌المللی در خصوص بحران شدید آب در ایران گفت: مقام معظم رهبری تاکید کرده‌اند که آب یک ثروت است و باید در حفظ آن کوشا باشیم. همچنین رئیس جمهور نیز به ضرورت صرفه‌جویی در مصرف آب برای عبور از وضعیت بحرانی تاکید کرده است که البته لازمه دست‌یابی به آن فرهنگ‌سازی است.

 تیم ملی والیبال ایران که خود را برای حضور در لیگ جهانی ٢٠١۵ آماده می‌کند، سفر ٣٠ روزه‌اش  را برای حضور در اردوهای تدارکاتی فنلاند و جمهوری چک و همچنین رقابت با تیم‌های آمریکا، لهستان و روسیه در لیگ جهانی آغاز کرده است.

 

منبع:شرکت آب و فاضلاب تهران

شرکت خدمات فنی و تاسیسات ساختمانی پارسا آماده ارائه انواع خدمات برای حمام و سرویس بهداشتی می باشد.خدمات ما شامل باز کردن لوله فاضلاب بدون استفاده از هرگونه اسید ، تعمیرات حمام و توالت ، رفع نم و رطوبت حمام و توالت و کشف محل نم با دستگاه، رفع بوی بد فاضلاب حمام و توالت صد در صد تضمینی و بدون بازگشت و تشخیص محل نشتی و ترکیدگی لوله و کاسه توالت با دستگاه . 

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: امروز امر به صرفه‌جویی در مصرف آب یک معروف جدی و نهی از اسراف آب یک منکر جدی است که باید همه اقشار جامعه به آن توجه داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، مهندس عبدالحمید توکلی بینا امروز همزمان با ششمین روز از هفته صرفه‌جویی در مصرف آب در برنامه زنده تلویزیونی صبح تازه با اشاره به افزایش دمای هوا و کاهش منابع آب‌های در دسترس اظهار داشت: بحران آب یک هشدار جدی نه تنها مختص به ایران و ایران بلکه در تمام جهان است.

وی با بیان اینکه برای حفظ و حراست از منابع آبی باید اقدام عملی و جدی شود گفت: تنها با شعار و همدردی با متولیان بخش آب مشکلی کمبود آب برطرف نمی‌شود.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با تاکید بر اینکه هر کس در هر جایگاهی که قرار دارد باید مصرف درست آب را سرلوحه زندگی خود قرار دهد، ابراز داشت: باید سبک زندگی را بر اساس خشکسالی تغییر دهیم.

وی با اشاره به روند رو رشد کمبود آب در جهان خاطرنشان کرد: باید در زندگی‌های روزمره از شستشوی حیاط و ماشین گرفته تا استفاده از آب در بخش صنعت و کشاورزی عادات مصرف خود را اصلاح کنیم.

توکلی بینا بر لزوم توجه ویژه به بحث آب مجازی تاکید کرد و یادآور شد: آب مجازی و یا آب پنهان میزان آبی است که یک کالا و یا محصول کشاورزی طی فرایند تکمیل خود مصرف می‌کند که این میزان در تخم‌مرغ حدود ۲ هزار لیتر است.

وی با بیان اینکه بسیاری از این محصولات پس از تولید صادر می‌شود، تصریح کرد: استانی که با مشکل کمبود آب مواجه است باید در این زمینه دقت لازم را داشته باشد و به دنبال تولید محصولات کم آب‌بر باشد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم همچنین راندمان آب در بخش کشاورزی را در کشور بسیار پایین دانست و اظهار داشت: حدود ۹۰ درصد آب کشور در بخش کشاورزی استفاده می‌شود که در همین راستا استفاده از فناوری‌های نوین برای آبیاری و همچنین کشت محصولاتی متناسب با وضعیت کمبود آب در کشور ضروری است.

وی تاکید کرد: مصرف آب کشاورزی یک موضوع بسیار استراتژیک است که بعضاً در زمینه آب در این بخش شاهد بی‌توجهی کشاورزان در امر صرفه جویی هستیم.

توکلی بینا با بیان اینکه کشور با بحران آب دست و پنجه نرم می‌کند، خاطرنشان کرد: هم حاکمیت و هم آحاد مردم در زمینه اصلاح الگوی مصرف و استفاده درست از آب مسئول هستند و باید در این زمینه گام بردارند.

وی در پایان با اشاره به عدم توجه برخی از همشهریان به استفاده درست از آب گفت: امروز امر به صرفه‌جویی در مصرف آب یک معروف جدی و نهی از اسراف آب یک منکر جدی است که باید همه اقشار جامعه به آن توجه داشته باشند.

 

منبع : آب و فاضلاب قم

شرکت خدمات فنی و تاسیسات ساختمانی پارسا آماده ارائه انواع خدمات برای حمام و سرویس بهداشتی می باشد.خدمات ما شامل باز کردن لوله فاضلاب بدون استفاده از هرگونه اسید ، تعمیرات حمام و توالت ، رفع نم و رطوبت حمام و توالت و کشف محل نم با دستگاه، رفع بوی بد فاضلاب حمام و توالت صد در صد تضمینی و بدون بازگشت و تشخیص محل نشتی و ترکیدگی لوله و کاسه توالت با دستگاه . 

رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم از برگزاری جشنواره مشارکت مردمی با هدف استفاده بهینه از آب شهری در قم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، مهندس “عبدالحمید توکلی‌بینا” با اشاره به نقش مهم مشارکت‌های اجتماعی در فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی و جلوگیری از وقوع بسیاری از مشکلات در کشور، موضوع کمبود آب در کشور به ویژه شهر قم را متذکر شد و اظهار داشت: همکاری و مشارکت همه مردم و دستگاه‌ها می‌تواند در برون‌رفت از بحران آب راهکاری بسیار مهم و اساسی باشد.

وی ضرورت نهادینه شدن فرهنگ صحیح استفاده از آب را مورد تاکید قرار داد و با اشاره به نام‌گذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان «همدلی و همزبانی، دولت و مردم» یادآور شد: در همین راستا و با هدف مشارکت اقشار مختلف مردم در زمینه ارائه راهکاری‌های عملی در صرفه‌جویی در مصرف آب «جشنواره مردمی استفاده بهینه از آب شهری» را در برنامه قرار دادیم.

رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم مدیریت مصرف آب با به‌کارگیری ابزار و تجهیزات، تأثیر آموزه‌های دینی در مصرف آب، راهکارهای کاهش مصرف در آبیاری فضای سبز، روش‌های جداسازی مصارف آب شرب از غیر شرب، راهکارهای استفاده چند باره از آب، قیمت‌گذاری منطقی و عادلانه آب در راستای استفاده بهینه را از جمله محورهای جشنواره مشارکت مردمی استفاده بهینه از آب شهری برشمرد.

وی همچنین پیشنهاد، طرح و نوآوری، تجربه موفق و شعار صرفه‌جویی را رشته های این جشنواره ذکر کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم با استفاده از نظرات و راهکارهای پیشنهادی شهروندان فرهنگ استفاده صحیح از آب و صرفه‌جویی در مصرف را در جامعه نهادینه کنیم.

توکلی بینا مهلت ارسال آثار را تا ۳۰ تیر سال جاری اعلام کرد و گفت: علاقمندان آثار خود را از طریق سایت شرکت آب و فاضلاب استان قم به نشانیwww.abfa-qom.com  به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

منبع : آب و فاضلاب قم

شرکت خدمات فنی و تاسیسات ساختمانی پارسا آماده ارائه انواع خدمات برای حمام و سرویس بهداشتی می باشد.خدمات ما شامل باز کردن لوله فاضلاب بدون استفاده از هرگونه اسید ، تعمیرات حمام و توالت ، رفع نم و رطوبت حمام و توالت و کشف محل نم با دستگاه، رفع بوی بد فاضلاب حمام و توالت صد در صد تضمینی و بدون بازگشت و تشخیص محل نشتی و ترکیدگی لوله و کاسه توالت با دستگاه . 

مدیر امور شهرهای آبفای استان گفت: شرکت آب و فاضلاب شهری با هماهنگی دستگاه قضایی و دستور مؤکد فرماندار با جدیت مصارف آب را رصد و بدون اغماض، متخلفین را به مراجع قضایی معرفی می‌کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، احمد نکونام در حاشیه بازدید از منابع تامین و تاسیسات آب شهر کهک در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به کاهش حجم تولید منابع آب این شهر طی دو سال گذشته اظهار داشت: علت اصلی این کاهش علاوه بر دلایل و شرایط اقلیمی حاکم بر کل کشور، حفر چاه‌های غیرمجاز در حریم قانونی چاه‌های منبع تأمین آب شهر بوده است.

وی با اشاره به اقدامات گسترده و پیگیری و همت مسئولان برای اجرای خط انتقال آب رسانی به بخش کهک خاطرنشان کرد: در حال حاضر با استفاده از آب سرشاخه‌های دز ، آب شرب مورد نیاز این شهر تأمین گردیده است.

مدیر امور شهرهای آبفای استان حجم مصرف آب در شهر کهک را با در نظرگرفتن تمام ملاحظات و شرایط زندگی شهری بالاتر از استاندارد دانست و گفت: در حال حاضر کارشناسان شرکت آبفای شهری با بررسی‌های فنی بر روی شبکه توزیع آب بررسی نقشه‌های پراکندگی مصرف مشترکین و زوم بندی شبکه توزیع، به دنبال کاهش این میزان مصرف هستند .

وی در عین حال با اشاره به چالش‌ها و محدودیت‌های معمول در شبکه‌های انتقال آب از یک حوزه آبریز به حوزه دیگر  بیان داشت:  با عنایت به انتقال آب سرشاخه‌های دز از حدود ۳۰۰ کیلومتر خارج از مرز جغرافیایی استان، لزوم ساخت یک مخزن آب با ظرفیت کافی جهت تأمین آب مورد نیاز شهر کهک در مواقع بحرانی از ضروریات حفظ رضایت مردم در خصوص آب شرب است.

نکونام یادآور شد: شرکت آب و فاضلاب استان آمادگی ساخت مخزن با حجم موردنیاز شهر را دارد و در صورت تحویل زمین در مکان موردنظر توسط شورای اسلامی شهر ، این امر انجام خواهد گرفت.

وی همچنین تصریح کرد: با وجود پایداری آب شهر، وجوب شناسایی منابع جدید بومی و در دسترس و بهینه‌سازی منابع فعلی از دستور دستگاه‌های متولی تأمین منابع در استان خارج نشده است.

نکونام در ادامه سخنان خود با اشاره به مصرف بیش از الگوی مصرف آب در شهر کهک، بر ضرورت صرفه‌جویی در مصرف آب و رعایت الگوی مصرف تاکید کرد و از واعظین، مسئولین فرهنگی شهر و بسیجیان خواست تا در این امر خداپسندانه، شرکت آب و فاضلاب را یاری رسانند.

مدیر امور شهرهای آبفای استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره بر ضرورت برخورد با مصارف خارج از کاربری مصوب و غیرمجاز اظهار داشت: شرکت آب و فاضلاب با هماهنگی دستگاه قضایی و دستور مؤکد فرماندار با جدیت مصارف را رصد خواهد کرد و بدون اغماض متخلفین را به مراجع قضایی معرفی می‌کند.

وی همچنین ضمن اینکه از مالکین املاک ییلاقی (خانه باغ‌ها) خواست در صورت ضرورت از منابع غیر شرب برای آبیاری باغات خود استفاده کنند، گفت: شرکت آبفای شهری مصارف این اشتراک‌ها را رصد کرده و مصارف آن‌ها از نگاه گشت‌های بازرسی در سطح شهر دور نخواهد ماند.

نکونام در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از تمام مسئولانی که با پیگیری‌های لازم، موجبات رضایت مردم شریف شهر کهک را فراهم آورده‌اند، از شهروندان خواست خادمان خود را در شرکت آب و فاضلاب یاری رسانند تا به نحو احسن بتوانند به وظیفه خود که همان پایداری و توزیع عادلانه آب شرب شهری است عمل کند.

 

منبع : آب و فاضلاب قم

شرکت خدمات فنی و تاسیسات ساختمانی پارسا آماده ارائه انواع خدمات برای حمام و سرویس بهداشتی می باشد.خدمات ما شامل باز کردن لوله فاضلاب بدون استفاده از هرگونه اسید ، تعمیرات حمام و توالت ، رفع نم و رطوبت حمام و توالت و کشف محل نم با دستگاه، رفع بوی بد فاضلاب حمام و توالت صد در صد تضمینی و بدون بازگشت و تشخیص محل نشتی و ترکیدگی لوله و کاسه توالت با دستگاه . 

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، مهندس عبدالحمید توکلی بینا در نشستی که در حاشیه دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی در شرکت آب و فاضلاب استان قم برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: تأکیدات دکتر لاریجانی به مسئولان موتور محرکه استان را برای مدیریت سال‌های ۸۸ تا ۹۱ بحران خشکسالی بسیار خوب به حرکت درآورد.

وی با تشکر از حمایت‌های دکتر لاریجانی از بخش آب، به برخی از موفقیت‌های شرکت آب و فاضلاب اشاره کرد و یادآور شد: آبفای قم در ارزیابی‌های سال ۹۲ رتبه سوم در سطح کشور کسب کرد و در سال گذشته نیز در بخش کنترل کیفیت و بهداشت آب و فاضلاب رتبه نخست کشور را به دست آورد.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم به پیشرو بودن آبفای قم در سطح کشور در اجرای برخی از طرح‌ها اشاره کرد و طراحی چهار درگاه برای دسترسی مشترکین به خدمات آب و فاضلاب، اجرای شبکه آب شیرین برای نخستین بار در کشور، اجرای طرح تنوع محصول آب و تولید ۴ نوع آب متناسب با مصارف مختلف و کنترل هوشمند تأسیسات و شبکه در تمام شهرهای استان را از جمله این طرح‌ها برشمرد.

مهندس توکلی بینا با اشاره به اهمیت کنترل آنلاین و هوشمند تأسیسات و شبکه آب در شهر خاطرنشان کرد: این پروژه از کارهای مهم در صنعت آب و فاضلاب کشور و بسیار تأثیرگذار در مدیریت بحران خشکسالی به شمار می رود که  به ما کمک کرد از جیره‌بندی ۱۰ ساعته آب در بحران کم آبی جلوگیری کنیم.

وی همچنین با اشاره به حجم ذخیره مخازن آب قم گفت: در حال حاضر ۲۳۵ هزار مترمکعب ظرفیت مخازن در حال بهره‌برداری است و ۱۰۰ هزار مترمکعب نیز در حال ساخت است که تا سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد که جزو شاخص‌های خوب به شمار می‌رود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم به پروژه‌های انجام‌شده برای افزایش ظرفیت تأمین آب قم اشاره کرد و یادآور شد: در حال حاضر مشکل ظرفیت نداریم و قم، قنوات، کهک و سلفچگان از آب سرشاخه ها منتفع شدند.

وی در ادامه سخنان خود به برخی از مشکلات شرکت آب و فاضلاب اشاره کرد و گفت: زیان انباشته آبفای قم در پایان سال ۹۳ حدود ۱۴۰ میلیارد تومان است و در حال حاضر نیز ۳۰ میلیون بدهی داریم و حدود ۱۹ میلیارد تومان طلب ما از مشترکین است.

توکلی بینا در پایان سخنان خود بحث نگهداری و تعمیرات تأسیسات آب و فاضلاب را بسیار با اهمیت عنوان کرد و از رئیس مجلس شورای اسلامی خواست تا تمهیداتی اتخاذ گردد تا ردیف‌های ملی و استانی در این زمینه تخصیص داده شود که بتوان کیفیت خدمات را افزایش داد و ارتقای سطح سلامت و امنیت غذایی جامعه کمک کرد.

منبع : آب و فاضلاب قم

شرکت خدمات فنی و تاسیسات ساختمانی پارسا آماده ارائه انواع خدمات برای حمام و سرویس بهداشتی می باشد.خدمات ما شامل باز کردن لوله فاضلاب بدون استفاده از هرگونه اسید ، تعمیرات حمام و توالت ، رفع نم و رطوبت حمام و توالت و کشف محل نم با دستگاه، رفع بوی بد فاضلاب حمام و توالت صد در صد تضمینی و بدون بازگشت و تشخیص محل نشتی و ترکیدگی لوله و کاسه توالت با دستگاه . 

صفحه1 از2

صد در صد تضمینی - بازگشت هزینه در صورت عدم رضایت از کار

حضور فوری در محل ، قیمت مقطوع و مناسب خدمات ، رضایت مشتری

سایر خدمات شرکت در این منطقه